SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Berisha uron besimtarët katolikë: Le të urojmë nga zemra që Pashkën që vjen ta presim të lirë

Berisha uron besimtarët katolikë: Le të urojmë nga zemra që Pashkën që vjen ta presim të lirë

Mirëmbrëma dhe përshëndetjet më të përzemërta ju misionarëve të të vërtetave të mëdha të njeriut, të dinjitetit, lirisë, shpresës dhe besimit.
Përshëndetje të përzemërta oratorëve të parlamentit të lirisë.
Me fjalën e tyre ndriçojnë mendjet e shqiptarëve.
Me fjalën e tyre tejshkojnë perden e zezë të propagandës së regjimit.
Në emër tuaj, të PD, uroj sot besimtarët katolikë shqiptarë kudo që janë, gëzuar Pashkën, këtë ditë të madhe, ditën e ringjalljes së hyjit, Krishtit mbret.
Ditën e përjetësisë, e pavdekësisë.
Ditën e shpresës së madhe dhe frymëzimit të njeriut.
Le të urojmë nga zemra që Pashkën që vjen, ta presim të lirë.
Ta presim shpresëplotë dhe besimplotë tek Zoti, tek vendi, tek e ardhmja!

ZYRA E MEDIAS DHE KOMUNIKIMIT, PARTIA DEMOKRATIKE

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?