SPRINT NEWS ALBANIA

Bota

Video/ Kaos dhe përleshje në aeroportin CDG të Parisit

Rreth njëzet persona u përpoqën të ndalojnë deportimin nga vendi të një një burri që iu kërkua të largohej nga Franca.
Incidentet kanë ndodhur pasditen e të mërkures në aeroportin Paris-Charles-de-Gaulle gjatë deportimit të aktivistit kurd Firaz Korkmaz.

Sipas disa burimeve policore, autokolona e një aktivisti kurd, subjekt i dëbimit nga Franca, u sulmua nga rreth njëzet persona, duke shkaktuar tensione.

Skena ka ndodhur në ambientin publik të Terminalit 1 të aeroportit përballë turistëve.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?