Aktualitet

Rama uron besimtarët: Gëzuar festën e Sulltan Nevruzit!

Besimtarët bektashianë kremtojnë ditën e Sulltan Nevruzit, ditëlindjen e të madhit Imam Aliu. Kryeministri i vendit, Edi Rama ka uruar qytetarët për festën me një pasazh panoramik nga Kurora e Malit Sevaster në Selenicë.

“Mirëmëngjes dhe nga Kurora e Malit Sevaster në Selenicë, ju uroj gëzuar festën e Sulltan Nevruzit’, shkruan Rama përbri videos së postuar në “Facebook”.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?