Aktualitet

SPAK sekuestrohen telefonat e vartësve të kreut të Tatimeve, Ceno Klosi

SPAK nisi dje hetimet ndaj drejtorit të Përgjithshëm të Tatimeve Ceno Klosi, i cili po hetohet për veprat penale të korrupsionit, shpërdorimit të detyrës, mashtrimit dhe falsifikimit të dokumenteve.

Gazetarja Klodiana Lala raporton për BlakanWeb se që nga korriku 2023 Klosi dhe vartësit e tij janë vëzhguar dhe përgjuar nga Prokuroria e Posaçme.

Vartësve të tij i janë sekuestruar edhe aparatet celularë, ndërkohë që ende nuk dihet nëse është sekuestruar edhe telefoni i kreut të Tatimeve.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?