AktualitetBota

VIDEO/ 200 tonë ndihma humanitare mbërrijnë gjatë natës në Gaza

Shpresojmë që ky korridor që po hapim sot të jetë një rrugë paralele me ato tokësore për të ndihmuar popullin e Gazës”, thuhet në deklaratë.

Megjithëse anija Open Arms ishte në gjendje të arrinte në Rripin e Gazës, ku nuk ka port mallrash, për t’u shkarkuar, ajo iu nënshtrua një “kontrolli të plotë sigurie” paraprakisht, tha ushtria izraelite.

Përveç bombardimeve dhe luftimeve, OKB-ja ka frikë nga uria e përhapur në enklavën e rrethuar palestineze, veçanërisht në veri, ku qasja është shumë e vështirë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?