Aktualitet

Dosja e “Sterilizimeve”, GJKKO pranon kërkesën e SPAK, zgjat afatin e hetimit

GJKKO pranon kërkesën e SPAK për të zgjatur afatin e hetimit për dosjen e “Sterilizimeve” me 1.5 muaj.

Kërkesa e SPAK ishte për një zgjatje prej 3 muajsh.

Gazetarja Klodiana Lala raporton se zgjatja e afateve i referohet personave në hetim Klodian Rrjepaj, Ilir Rapaj Marsela Serjani dhe Saimir Kadiu.

Ndërkohë ditën e djeshme SPAK sekuestroi pasuritë e biznesmenit Ilir Rrapaj.

Rrapaj e Rjepaj ndodhen në paraburgim, të hetuarit e tjerë janë në arrest shtëpie dhe detyrim paraqitje.
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania