SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Dosja “McGonigal”, Agron Neza përfundon në SPAK

U përmend në dosjen “McGonigal”, Agron Neza paraqitet në Prokurorinë e Posaçme

Capture

Sipas dosjes, në gusht 2017 McGonigal është takuar me Agron Nezën, një ish-agjent shqiptar, i njohur si personi ‘B’, i vendosur prej vitesh në SHBA dhe me pasaportë amerikane.

McGonigal i ka kërkuar para Nezës dhe më pas të bëjnë udhëtime nëpër Europë ku McGonigal me sa duket përdori pozicionin e tij në përpjekjet për të krijuar biznes për zotin Neza, sugjeruan prokurorët në padinë e Uashingtonit.

vijon…

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?