SPRINT NEWS ALBANIA

AktualitetPolitike

Berisha thirrje ODIRH: Çdo ndihmë për binomin Rama-Basha është ndihmë për monizmin

Berisha thirrje ODIRH: Çdo ndihmë për binomin Rama-Basha është ndihmë për monizmin është ndihmë për konsolidimin e pushtetit të krimit të Edi Ramës

Të dashur miq!
Komentoni shpesh dhe është normale, roli i faktorit të huaj.
Fatin e Shqipërisë nuk mund ta zgjidhë kurrë kush tjetër, përveç shqiptarëve, përveç jush, ndaj dhe ta marrim atë në duart tona dhe do ta zgjidhim.
Do të fitojmë.
Por nga ana tjetër unë do tu jap ju vetëm disa shembuj.
Institucionet më të rëndësishme evropiane denoncuar Edi Ramën publikisht për mohimin e të drejtave të opozitës për mohimin e komisioneve parlamentare.
Komisioni Europian i tha Edi Ramës se me mohimin e komisioneve provon fajësinë tënde si hajduti më i madh në historinë e shqiptarëve, si një nga hajdutët më të mëdhej në Europë.
Të njëjtën gjë, ministria e Drejtësisë së SHBA dërgoi në gjykatë dosjen në të cilën Edi Rama denoncohet se ka paguar 225 mijë dollarë, tradhtarit McGonigal për të luftuar opozitën.
ministria e Drejtësisë së SHBA dërgoi në gjykatë dosjen në të cilën akuzon Edi Ramën se me ndërhyrjen e Charles McGonigal ndryshoi licencat e naftës për llogari të Damian Gjiknurit dhe ish-oficerit të sigurimit të shtetit, Agron Neza.
Të dashur qytetare dhe qytetarë shqiptarë, a nuk është koha tani të pyesim veten se çfarë po bëjmë ne për të shpëtuar Shqipërinë nga Edi Rama.
Në cilin vend që kryeministri të akuzohet nga prokuroria e një vendi për vepra të rënda kriminalre dhe të pranohet si kryeministër.
Cili kryeministër në Europë akuzohet nga KE-ja se bllokon komisionet e hetimit, vetëkuptohet për shkak të vjedhjeve të tmerrshme dhe skandaleve që ke bërë.
Pra diçka nuk shkon te ne.
Kjo tolerancë nuk na nderon ne.
Ky durim është i tepërt është i dëmshëm, ndaj dhe duhet të ngrihemi.
Përsëri po në këtë çështje, Edi Rama për të bërë ndryshimet që do në Kodin Elektoral mori pengun e tij për ta servirur si opozitë.
Pengu me porosi të Ramës, mashtroi shqiptarët kur u tha se, kanë ndërmjetësuar partnerët tanë.
Partnerët njëri pas tjetrit e përgënjeshtruan Ramën dhe pengun e tij.
I thanë se ne nuk mund të ndërmjetësojmë kurrë në akte false, pseudoreformë.
Në këtë rast i bëj thirrje ODIHR, këtij institucioni serioz, në traditën e shkëlqyer të bashkëpunimit të mbajë parasysh se Edi Rama dhe pengBasha janë një dhe vetëm një. Detyra e ODIHR dhe misioni i tij ka një kusht, bashkëpunimi me të dy palët.
Pra në këtë kontekst çdo ndihmë për binomin Rama-Basha është ndihmë për monizmin është ndihmë për konsolidimin e pushtetit të krimit të Edi Ramës.
Miqtë e mi!
Edhe njëherë nga zemra u falënderoj për këtë sakrificë që keni bërë.
Çdo ditë që kalon me dritën e të vërtetës, me kauzën që mbrojmë ne bëhemi më të fuqishëm, ne bëhemi më të mbështetur. Ne ecim më të sigurtë në rrugën tonë drejt fitores.
Fitore, fitore, fitore.
Rrofshi ju,
Rroftë opozita shqiptare,
Rroftë Shqipëria!

NJOFTIM PER SHTYP

Berisha: PengBasha punon për mandatin e Edi Ramës dhe qeverisjes me të. Kjo betejë është vendimtare për të shpëtuar Shqipërinë nga regjimi i narkokracisë

Edi Rama vazhdon përpjekjet e tij prej përbindëshi kundër demokracisë në agoni.
Sot ai për reformën më të rëndësishme zgjedhor po shërbehet me veglën e tij, pengun e tij në mënyrë që të bëjë gjithçka për të rrëmbyer mandatin e zgjedhjeve të ardhshme.
Për çdo shqiptar sot është e qartë se cili është pozicioni i pengBashës. Më i turpshmi në historinë 32 vjeçar të pluralizmit.
Me 10 vota beson se mashtron shqiptarët se po punon për ata, në një kohë kur ai po punon vetëm për mandatin e Edi Ramës dhe qeverisjes me të.
Në këto kushte, beteja jonë merr edhe një rëndësi më të madhe, më të jashtëzakonshme. Por unë sot jam këtu për tu bërë thirrje çdo demokrati dhe demokrateje, të bashkohet me ju në këtë betejë, në këtë moment vendimtar për fatin e Shqipërisë.
Kjo është kohë kthese.
Ju jeni sot pishtarët e vërtetë të demokracisë.
Ju jeni qytetarët e guximshëm, njerëzit e sakrificës që mblidheni këtu çdo natë për të mbrojtur një kauzë të vërtetë.
Ju keni shndërruar platformën e rrugës së shpresës në platformën më të fuqishme të mbrojtjes së demokracisë.
Në platformën më të fuqishme të denoncimit të narkokracisë.
Në platformën më të fuqishme të denoncimit të korrupsionit.
Të denoncimit të organizatës kriminale me në krye Edi Ramën.
Të dashur miq!
Nuk është betejë e lehtë, sepse frika që mbjellë diktatura e drogës dhe krimit është e pranishme kudo.
Ju garantoj ju se zgjidhmi i luanit të fjetur nga ju, do të shkrijë me shpejtësi të madhe frikën dhe do të ngrejë në këmbë qytetarët.
Kjo betejë është vendimtare për të shpëtuar Shqipërinë nga katastrofa në të cilën e ka zhytur regjimi i Edi Ramës.
Kjo betejë është vendimtare për të rikthyer dinjitetin e munguar qytetarëve shqiptarë.
Është vendimtare për të rikthyer votën e lirë shqiptarëve.

ZYRA E MEDIAS DHE KOMUNIKIMIT, PARTIA DEMOKRATIKE

ZYRA E MEDIAS DHE KOMUNIKIMIT, PARTIA DEMOKRATIKE

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?