SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Ate*ntati në Selitë/ Merret në pyetje Zamir Kalemi, zbardhet dëshmia e tij

 

Por 35-vjeçari ka mohuar të ketë patur konflikte dhe në të njëjtën kohë nuk kishte dijeni se kush mund të jenë autorët. Madje ai ka treguar se e ka patur të pa mundur të identifikojë ndonjë prej tyre për shkak se ngjarja ka ndodhur shumë shpejt dhe ata janë larguar. Kalemi ka treguar edhe itinerarin që ka përshkruar ditën e premte, ndërsa në momentin që ka ndodhur ngjarja ka qenë duke u kthyer nga një lokal ku ishte me miqtë e tij por u sulmua në momentin qe ishte duke shkuar në banesë.

Zamir Kalemi është i afërm i Aleksander Sadikaj qe u vra ne një atentat me shperthim tritoli në kryeqytet verën e 2022-shit. Sic ka konfirmuar edhe zyrtarisht policia e Tiranes plagosja e Kalemit eshte vijim i nje sere ngjarjesh kriminale te ndodhur ne vitet 2022-2023 dhe pista kryesore eshte ajo e hakmarrjes.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?