SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Parashikimi i motit/ Reshje shiu me erë e fortë

Parashikohet që nën ndikimin e masave ajrore të paqëndrueshme të mbetemi edhe gjate pasdites ku vranësirat dhe shirat do të jenë prezente, por në sasi më të pakta.
Gjatë natës pritet ndërprerje e përkohshme e reshjeve në territor.

Temperaturat e ajrit do të qëndrojnë kostante në mëngjes, por mesdita sjell rënie të ndjeshme të tyre duke luhatur vlerat ditore nga 1°C deri në 15°C.

Era do të fryjë mesatare gjatë paradites, por forcohet pasdite duke arritur shpejtësinë maksimale mbi 60 km/h nga drejtimi kryesisht jugor -juglindor, kjo do të bëjë që në brigjet detare të krijohet dallgëzim deri në 5 ballë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?