Aktualitet

Në kërkim ndërkombëtar për tentativë vrasje, arrestohet në Tiranë 48-vjeçari turk.

Një 48-vjeçar turk është arrestuar në Tiranë në kuadër të operacionit policor të koduar “Istanbul”.

Hasan Ozcan ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Krimeve të Rënda në Stamboll, Anadulu, Turqi, e ka dënuar me 3 vjet e 28 ditë burgim, për veprat penale “Pjesmarrje në vrasje”, dhe “Vrasja e mbetur në tentativë”, parashikuar nga Kodi Penal i Turqisë.

Interpol Tirana vijon procedurat për ekstradimin e këtij shtetasi drejt Turqisë.

Operacioni u finalizua  nga Sektori për Hetimin e Krimeve të Rënda.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania