SPRINT NEWS ALBANIA

Shkrime

Gëzuar..! Ti pak atdhe që ke mbetur

Nga Enkelejda Veliu

Si mund te genjesh, edhe ne kete dite?
Si mund te thuash, pa tu skuqur faqja, o sa mire me qene shqiptar, kur ikim e ikim..
Kur djemte po i martojme me te huaja, gjyshet e tyre ne moshe, vetem e vetem qe te sigurojne nje pasaporte tjeter..!
Ku pasaporta jone, ste con askund, madje dhe brenda be-se.
Na kerkojne garanci. Dalim nga tjeter dere aeroporti..
Kur ne supermarkete, psonisim vetem dy kokrra veze, qe i futim neper xhepat e palltos, se dhe qeska kushton 200 leke..!
Mjaft per zotin, me kete patriotizem shterp!
Une e kam bere te lumtur atdheun tim
Jam diplomuar. Jam martuar. Kam lindur femije. Paguaj taksat. Por nuk mjaftoi
Sot, nuk di, cfare atdheu ka bere per mua
Vecse, eshte nderur ne duart e politikes..!
Gezuar..!
Ti pak atdhe qe ke mbetur
Total 23 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?