Aktualitet

Ilir Beqaj jep dorëheqjen pas masës së sigurisë nga GJKKO

Ish-ministri i Shëndetësisë, Ilir Beqaj ka dhënë dorëheqjen pasi GJKKO ka vendosur me kërkesë të SPAK një masë sigurie ndaj tij.

Ai akuzohet për shpërdorim detyre kryer në bashkëpunim.

Njësoj si ish-kryeministri Berisha, ndaj Beqajt është vendosur “Detyrim për paraqitje në Policisë gjyqësore” dhe “Ndalim i i daljes jashtë shtetit”. Ky vendim është ekzekutuar këtë të premte.

Ndërkohë, kujtojmë se ish-zv. ministri i Shëndetësisë Klodian Rrjepaj dhe biznesmeni Ilir Rrapaj janë në burg për koncesionin e sterilizimit, po e njëjta çështje për të cilën akuzohet dhe Beqaj.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?

PANELE DIELLORE-Solares Albania