Basha mbledh të mërkurën kryesinë e re të PD-së

Politike

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha do të mbledhë këtë të mërkurë të 13 shtatorit kryesinë e re.

Pjesë e kryesisë, do të jetë tashmë si Sekretar i Përgjithshëm Enkelejd Alibeaj si dhe 4 nënkryetarët e rinj.

Kujtojmë se Xhemal Bushati është propozuar për kryetar të Këshillit Kombëtar.

Kryesia e re u zgjodh më 9 shtator dhe la jashtë të gjithë deputetët, me Gazment Bardhin dhe Jorida Tabakun në krye që kundërshtuan kthimin e Bashës në krye të PD.

Për nënkryetarë, janë propozuar Flutura Açka, Kreshnik Çollaku, Orjola Pampuri dhe Roland Bejko, i cili kandidoi në zgjedhjet vendore për Bashkinë e Tiranës.

ANËTARËT E KRYESISË

Lulzim Basha
Flutura Acka
Kreshnik Collaku
Orjola Pampuri
Roland Bejko
Enkelejd Alibeaj
Xhemal Bushati
Jemin Gjana
Ilir Dervishi
Gentian Gaba
Mirela Karabina
Taulant Zeneli
Endri Hasa
Indrit Sefa
Arber Agalliu
Xhemal Gjunkshi
Gjergj Hani
Rezart Kthupi
Taulanda Jupi
Blendi Sulaj
Edvin Kulluri
Alfrida Marku
Agron Kapllanaj
Andia Ulliri
Anton Koka
Azgan Haklaj
Enriketa Papa
Eralda Tase
Fitim Zekthi
Gazmend Koduzi
Marinela Ziu
Mateo Spaho
Merita Bakiu
Myzafer Elezi
Oriela Nebiaj
Pëllumb Seferi
Selaudin Jakupllari

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?