Dash Sula: Arsyet pse u bashkuam sot me Berishën

Politike

Deputeti demokrat Dashnor Sula, i ftuar në emisioni “Now” me Euronews Albania, theksoi se nga copëzimi i PD, kreu i qeverisë Edi Rama, mbajti pushtetin.

Ai tregoi dhe arsyet se përse zgjodhën sot ti bashkohen grupit të Berishës, ndërsa nuk mohoi as fajet e tij për copëzimin e opozitës.

Më tej u ka kërkuar dhe falje demokratëve.

“Nga copëzimi ynë po mbretëron Edi Rama. Unë personalisht vazhdoj ti qëndrojë asaj që kam thënë për Berishën dhe për pjesën e themelimit. Faj kanë të dy dhe Berisha dhe Basha. Ka një gjë në demokraci. Nëse Berisha ka qenë kryeministër dhe ka humbur dy herë, por Basha humbi 6 herë. Unë sot u kërkoj falje shqiptarëve që i lamë në këtë lloj qeverisje, sepse po të ishim një trup nuk do të ndodhte kështu”- tha ai.

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?