Bledi Çuçi zgjidhet kryetar i grupit parlamentar të PS

Aktualitet Politike

Ish-ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi është prezantuar sot si kryetar i Grupit parlamentar të Partisë Socialiste. Vendimi i marrë nga Asambleja Socialiste në fund të korrikut ka marrë sot dhe “OK” e deputetëve socialistë.


Miratimi është bërë para nisjes së seancës plenare, e para e këtij sesioni.Më herët postin e kreut të grupit të PS e ka mbajtur Taulant Balla, i cili pasoi Çuçin në dikasterin e Ministrisë së Brendshme.

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?