Arrestohet 19-vjeçari shqiptar në Greqi, qëlloi me armë një egjiptian

Rajoni

Arrestohet një 19-vjeçar shqiptar në Greqi pasi goditi me armë një egjiptian. Mbrëmjen e së hënës në Agio Panteleimona, një 25-vjeçar me origjinë nga Egjipti u qëllua me plumb në kokë në rrugën Kampani.


Pasditen e së martës, policia greke arrestoi 19-vjeçarin, i cili ka precedentë për grabitje. Sipas informacioneve, viktima ka rezistuar kur 19-vjeçari dhe bashkëpunëtorët e tij kanë tentuar ta grabisin dhe më pas ata e kanë qëlluar.Sulmi ndaj egjiptianit ndodhi në orën 22:30 të së hënës mbrëma dhe në vendngjarje u gjetën 2 gëzhoja nga një pistoletë 9 mm.

 

 

 

 

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?