Basha homazhe në nder të Qazim Mulletit: Historia duhet të trashëgohet me objektivitet

Aktualitet

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka bërë sot homazhe në nder  ish-Prefektit të  Tiranës, Qazim Mulleti.

Basha u shpreh se historia duhet të trashëgohet me objektivitet dhe jo me propagandë.“E sotmja është një ditë për të nderuar figurën e tij  dhe për t’i shprehur mirënjohjen pasardhësve të tij”, tha ai.

“E sotmja është një ditë për të nderuar figurën e tij  dhe për t’i shprehur mirënjohjen pasardhësve të tij”, tha ai, duke shtuar: “Edhe pse zgjati më shumë se gjysmë shekulli kjo gënjeshtër është e shpërberë. Eshtrat e Qazim Mulletit do të prehen në vendlindjen e tij. Shpreh vlerësimin për organizatorët që bënë të mundur këtë, por edhe të shpreh ndjesën e thellë të PD që në këtë rast dhe në raste të tjera ne nuk mundën ti qëndrojmë fjalëve dhe pozicioneve tona politike për nderimin e atyre figurave politike që i dhanë kaq shumë kombit por u denigruan dhe mbetën në errësirën e krijuar me kast nga regjimi komunist. Nuk është kurrë vonë të korrigjosh gabim. Prania ime dhe e dy zonjave anëtarë të është shenjë e qartë e kësaj pendese dhe këtij korrigjimi”.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?