Tërmeti godet Greqinë, ku ishte epiqendra

Rajoni

Një tërmet me magnitudë 4.3 të shkallës Rihter është ndjerë mëngjesin e kësaj të diele në Greqi.

Sipas mediave vendase mësohet se lëkundjet janë ndjere rreth orës 06:09, në Rodos .

Epiqendra e tërmetit , sipas Institutit Gjeodinamik, ishte në det, 17 kilometra në veri të Embonit. Thellësia fokale është vlerësuar në 58 kilometra.

Fatmirësisht deri më tani nuk ka raportime për të lënduar dhe dëme materiale

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?