Shkoi me “këmbët e tij” në burg, publikohet fotoja e Donald Trump si i dyshuar

Bota


Trump duhej të paguante një garanci prej 200,000 dollarësh (160,000 £) për t’u liruar nga burgu i Atlantës, ndërsa ai pret gjykimin.

Më pas ai e përshkroi rastin si “një travesti të drejtësisë”.

Ishte arrestimi i tij i katërt në pesë muaj në një çështje penale, por kjo ishte fotografia e tij e parë e prenotimit nga policia.

Trump më vonë postoi në X, i njohur më parë si Twitter, për herë të parë që nga janari 2021. Ai ndau adresën e faqes së tij të internetit dhe fotografinë me një mbishkrim me shkronja të mëdha: “Ndërhyrje në zgjedhje. Mos u dorëzo kurrë!”

Ai i bashkohet radhëve të figurave publike amerikane që kanë pasur foto të rezervimit të arrestimeve, duke përfshirë Elvis, Frank Sinatra, Al Capone dhe Dr Martin Luther King Jr.

Trump argumenton se rastet kundër tij janë të motivuara politikisht sepse ai po udhëheq garën republikane për të sfiduar Presidentin Joe Biden, një demokrat, në zgjedhjet presidenciale të vitit të ardhshëm.

 

Total 1 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?