SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

‘Popullsia e Shqipërisë po shuhet, kjo është tragjedia e shekullit’

Petrit Vasili

👇

Popullsia e Shqiperise po shuhet, zgjohuni!

Kjo eshte tragjedia me e rende e shekullit per shqiptaret!

Renia e pandalshme e lindjeve ne shkalle vendi eshte nje tragjedi, qe nuk po ndalet.

Mesatarja e renies se lindjeve eshte 12.7% krahasuar me vitin 2022.

Shqiperia eshte nen kercenimin me te rende te ekzistences se saj ne njeqind vitet e fundit!

Rrezik me te cilin ajo nuk eshte perballur kurre me pare ne keto permasa kaq katastrofike.

INSTAT tregon qarte se në 6-mujorin e parë të vitit, lindjet shënuan rënie vjetore në shkallë vendi me 12.7%.

🔴 Qarku i Lezhës kishte rënien më të lartë me 23.5%.

🔴 Gjirokastra, me renie 19%

🔴 Berati dhe Dibra përkatësisht, me nga 17% secila.

🔴 Tirana në 6-mujorin e parë 2022 rënia eshte 13%.

Baderdia qeveritare korruptive, mungesa e sigurise dhe ligjit bejne qe popullsia me e re dhe aktive te largohet nga vendi duke ndikuar drejtpersedrejti ne lindshmerine.

Kjo qeverisje eshte kercenimi me i madh per ekzistencen e Shqiperise dhe popullit tone.

Kjo qeverisje ka vetem nje moto: te vjedhe, te pastroje para, te largoje shqiptaret dhe pas tyre le te behet qameti.

Shqiperia po shuhet per faj te klikes rilindase, te pashpirt dhe antishqiptare, qe ka zaptuar qeverisjen.

Shqiperia pa shqiptaret eshte nje cope tokë pa asnje vlere.

Zgjohuni te shpetojme qënien tone kombetare, qenien tone shqiptare.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?