SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

Gjykata Kushtetuese s’kalon për shqyrtim ankimimin e kompaninë gjermane EMS

Gjykata Kushtetuese nuk kalon për shqyrtim kompaninë gjermane EMS.

Kompania gjermane EMS ka kontratë koncesionare me Portin e Durrësit dhe merrej me përpunimin e anijeve të mallrave rifuxho në Portin Durrësit.

Në lidhje me vendimin ka reaguar vetë kompania e cila shprehet se është cenuar liria ekonomike dhe parimi i barazisë para ligjit.

EMS kishte kontratë 35 vjeçare me Autoritetin Portual dhe pak ditë më parë u dëbua nga Porti i Durrësit. Sakaq kërkon dëmshpërblim nga shteti.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?