SPRINT NEWS ALBANIA

Sport

PSG i ofron 25 milionë euro pagë vjetore, Dembele refuzon

Ousmane Dembélé dëshiron të vazhdojë te Barça. Klubi Blaugrana është tashmë i vetëdijshëm se PSG ka takuar drejtpërdrejt përfaqësuesit e futbollistit për të hetuar pagesën e klauzolës së lirimit prej 50 milionë eurosh, por vendosmëria e francezit për të vazhduar te Barça mbetet e patundur për momentin dhe është shumë e vështirë për t’ia ndryshuar mendjen.

 

Dembele do të pranonte më pak para se i japin kampionët e Ligue 1 për të qëndruar në “Camp Nou”. Kontaktet mes PSG-së dhe përfaqësuesve të lojtarit nisën këtë javë. Nuk është hera e parë që klubi parizien flet drejtpërdrejt me agjentët e tij, por këtë herë ngulmimi ishte befasues: ata ishin të përgatitur të paguanin klauzolën e lirimit prej 50 milionë eurosh para 31 korrikut.

Kontrata që kanë vënë në tavolinë për francezin është gjithashtu shumë më e lartë se ajo që perceptohet në ofertën e rinovimit nga Barça. Operacioni për Dembélé ishte tërheqës nga pikëpamja ekonomike, pasi ai mori 25 milionë euro, gjysmën e klauzolës së lirimit, por edhe kështu futbollisti nuk është i bindur të largohet nga entiteti blaugrana.Ai ndihet shumë komod në Katalonjë, teksa marrëdhënia e tij me Xavi Hernández është shumë e mirë. Dembélé dëshiron të fitojë tituj të tjerë në Spanjë dhe nuk planifikon të lëvizë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?