SPRINT NEWS ALBANIA

Bota

Rusia nuk i ndalon sulmet ndaj Ukrainës


“Raketat Kalibr u lëshuan nga një nëndetëse në ujërat e Detit të Zi në një lartësi kritike të ulët, gjë që e bëri të vështirë që ajo të vërehej me kohë”, thuhet në deklaratë.

“Një punonjës civil ka mbetur i vrarë nga goditja e një prej godinave administrative të portit”, thuhet në njoftim.

Pajisjet e prodhimit në një nga terminalet e ngarkesave u dëmtuan, shtoi ai. Oleh Kiper, kreu i administratës ushtarake të rajonit, tha të enjten se punonjësi që vdiq ishte një roje sigurie i lindur në vitin 1979. Ndërtesa e rojës dhe dy automjete u shkatërruan gjithashtu, tha ai.

Në një përditësim të veçantë të enjten, Forcat Ajrore të Ukrainës thanë se kishin regjistruar dy raketa Kalibr nga një nëndetëse në Detin e Zi dhe tetë dronë Shahed-136/131 nga drejtimi i Prymorsko-Akhtarsk.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?