SPRINT NEWS ALBANIA

Rajoni

Aksidenti tragjik në Greqi/ Identifikohen 5 viktimat, mes tyre një 16-vjeçar dhe një 19-vjeçar

Klan News raporton se viktimat janë Besim Muçaj, Ilir Daçi, Ergin Peposhi, Ardit Peposhi, Gazment Brahaj.
Kështu, shoferi i makinës ka qenë një 55-vjeçar, ndërsa pasagjeri në vend të parë një 50-vjeçar.


Në sediljet e pasme udhëtonin dy të rinjtë, 16-vjeçari dhe 19-vjeçari, si dhe personi i pestë.

Të gjithë humbën jetën nga përplasja e fortë e makinës tip Benz me një kamion në qytetin verior të Greqisë në Edessa.

Raportohet se shqiptarët ishin punëtorë sezonalë në Greqi dhe po udhëtonin në drejtim të qytetit Skydra.

Përplasja ishte aq e fortë saqë e vetmja pjesë e pashkatërruar e makinës së shqiptarëve ka mbetur bagazhi.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?