SPRINT NEWS ALBANIA

Sport

“Ikona” e Milanit i sinqertë: Nuk e kam fshehur kurrë që jam tifoz i Juventusit

Juventusi ia doli që gjatë merkatos verore të sigurojë shërbimet e Timothy Weah. Babai i futbollistit, George Weah duket se ka qenë ai që shtyrë lojtarin që të firmosë për skuadrën nga Torino. Legjenda e Milanit, në një intervistë për “SportWeek”, tha se ka qenë gjithmonë tifoz i Juves

“Unë e mbështes Juventusin. Nuk e kam fshehur kurrë, as kur luaja për Milanin, të cilët i konsideroja gjithashtu si familje. Unë rashë në dashuri me Juventusin dhe Platinin në atë kohë”, tha mes të tjerash George Weah.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?