SPRINT NEWS ALBANIA

Aktualitet

“Diktaturat vrasin”! Kryelegalisti Axhami kujton poetët martirë!

SHPETIM AXHAMI: DIKTATURAT VRASIN POETË!
Kryetari i PLL z.Axhami kujton poetët martirë!
Diktatura komuniste kishte zhytur vendin në errësires dhe izolim, burgosje dhe internimit e në një skamje ekonomike totale.
Per të mbajtur këtë pushtet të zi në këmbë, duheshin, burgosje, pushkatime, varje e herë pas here shpikje grupesh antipushtet.
Këtë fat e patën edhe poetët intelektualë, martirë të lirisë, Vilson Blloshmi dhe Genc Leka, të cilët u pushkatuan me akuza bajate vetëm e vëtëm se ata donin liri dhe jo diktaturë.
I pa harruar kujtimi i martireve të lirise dhe demokracisë.
Mund të jetë një imazh i 3 persona
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?