Jeni në një lidhje shumë të vështirë sot dhe duket se sa më shumë të luftoni për të çliruar veten, aq më fort jeni i lidhur me situatën tuaj. Ju mund të dëshironi të konsideroni një qasje të re pasi është e qartë se e vjetra nuk po funksionon.
Demi
Sot është një ditë më e mirë për t’u përshtatur me kushtet aktuale sesa për të filluar diçka të re. Çdo plan i ri që përpiqeni të bëni sot ka të ngjarë të jetë një humbje kohe. Mundohuni të mos zhgënjeheni me mënyrën se si janë gjërat.
Binjaket
Ju jeni në një pozicion të mirë për të bërë një lëvizje të madhe në drejtim të karrierës, por mbani në mend se do t’ju duhet të jeni fleksibël për ta bërë këtë të ndodhë. Kjo lëvizje nuk do të ndodhë saktësisht siç mund ta imagjinoni, por mos u shqetësoni. Do të dilni akoma në krye.
Gaforrja
Zbërtheni gjërat me kolegët që mund t’ju ndihmojnë të shihni të metat në planin tuaj. Është koha që ju të bëni një ndryshim të rëndësishëm në karrierën tuaj, por kjo mund të ndodhë vetëm duke përdorur mençurinë e të tjerëve. Nuk ka gjasa që ta shihni vetë këtë ndryshim.
Luani
A po punoni drejt ëndrrës suaj apo të dikujt tjetër? Kjo është një pyetje e rëndësishme për t’i bërë vetes. Sigurohuni që jeni në shënjestër me një qëllim që është i rëndësishëm për ju. Përndryshe, ju po e vendosni veten në zhgënjim.
Virgjeresha
Dikush po fsheh informacionin që ju nevojitet për të ecur përpara në një projekt të caktuar. Ju nuk jeni në gjendje të bëni lëvizjen tuaj të ardhshme të rëndësishme në karrierë derisa të kuptoni këtë pjesë të enigmës. Jini proaktiv në vend që të uleni dhe të prisni.
Peshorja
Duke qenë se ju e merrni natyrshëm gjithçka shtrirja planetare e sotme mund të nënkuptojë se doni të bëni një marrëveshje më të formalizuar nga një aferë që deri tani ka qenë e rastësishme. Padyshim që keni shijuar shoqërinë e njëri-tjetrit në të kaluarën dhe kjo është koha për t’i bërë gjërat më të përhershme. Tregoji partnerit saktësisht se si ndihesh.
Akrepi

Qëndroni të niveluar sot. Njerëzit përreth jush mund të përpiqen t’ju tundojnë të provoni një ide të re ose të blini një skemë të re. Mos bini pre. Do të pendoheni më vonë. Mundësia juaj më e mirë është të qëndroni të përqendruar në punën që keni përpara.
Shigjetari
Përdorni mençurinë e të tjerëve për t’ju ndihmuar të bëni shtytjen përfundimtare në një projekt që shpresoni ta përfundoni së shpejti. Ju mund të keni ezauruar vetë idetë tuaja. Tani është koha për të mbështetur idetë e dikujt të ri. Një perspektivë e re është gjithçka që ju nevojitet.
Bricjapi
Mos lejoni që njerëzit e tjerë t’ju nxitojnë në punë që ju e dini se do t’ju marrë pak kohë. Vendosni ritmin tuaj dhe injoroni presionin nga njerëzit përreth jush. Ju e dini se si ta kryeni punën siç duhet, kështu që dëgjoni veten dhe bëjeni.
Ujori
Ju keni idetë, burimet dhe dëshirën për të përfunduar një projekt që është i rëndësishëm për ju, por për fat të keq, nuk keni përqendrim. Sot ju mungon disiplina serioze dhe motivimi i plotë për të lëvizur. Mundohuni më shumë.
Peshqit
Mendoni për eprorët tuaj si miqtë dhe aleatët tuaj në vend që t’i mendoni ata si armiqtë tuaj. Është më mirë t’i keni këta njerëz në krah, kështu që bëni çmos që të punoni me ta në vend që të punoni kundër tyre.