Parashikimi motit për ditën e sotme

Aktualitet

Deri në mesditë kthjellimet do të mbizotërojnë në vend ku intervalet e gjata me diell do të jenë më prezente në vijën bregdetare si edhe zonat e ulëta ndërsa gjatë orëve të pasdites do të ketë shtim gradulal të vranësirave duke rrezikuar rrebeshe shiu afat-shkurtër në pothuajse të gjithë vëndin, më të theksuara në zonat malore përgjatë shtrirjes Lindore.

Parashikimi i motit, diell, shi dhe rrebeshe në gjithë vendin

schedule07:19 – 13 Qershor, 2023

SHQIPËRI- Deri në mesditë kthjellimet do të mbizotërojnë në vend ku intervalet e gjata me diell do të jenë më prezente në vijën bregdetare si edhe zonat e ulëta ndërsa gjatë orëve të pasdites do të ketë shtim gradulal të vranësirave duke rrezikuar rrebeshe shiu afat-shkurtër në pothuajse të gjithë vëndin, më të theksuara në zonat malore përgjatë shtrirjes Lindore.

Gjatë mbrëmjes dhe natës pritet përmirësim i kushteve atmosferike në vend.

Sipas Meteoalb, temperaturat e ajrit do të pësojnë një rënie të lehtë në mëngjes, por mesdita nuk do të sjellë ndryshim të tyre duke luhatur vlerat ditore nga 11°C deri në 30°C. Era do të fryjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi kryesisht verior duke sjellë në brigjet e Adriatikut dhe Jonit dallgëzim mbi 2 ballë

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?