Boris Johnson dorëhiqet si deputet: Po më përzënë

Bota

Pas dorëheqjes nga posti i kryeministrit, Boris Johnson ka dorëzuar me efekt të menjëhershëm dhe mandatin si deputet në parlamentin e Britanisë së Madhe.

Johnson kishte marrë një letër nga komisioni hetimor për çështjen e festave me anëtarët e partisë gjatë pandemisë dhe u shpreh se anëtarët e tij janë të vendosur për ta përzënë nga parlamenti me të gjitha mënyrat.

“Me pikëllim po largohem nga parlamenti, të paktën tani për tani. Po më detyrojnë një grusht i vogël njerëzish, pa asnjë provë për të mbështetur pretendimet e tyre, dhe pa miratimin e anëtarëve të partisë Konservatore, e lëre më të elektoratit të gjerë. Më vjen keq për zonën time të mrekullueshme për këtë vendim”, deklaroi Johnson

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?