Rama ironizon: Fituam në Lezhë pa dashur të heqim qafe Salvadorin

Aktualitet Politike

Kryeministri Edi Rama ndodhet ditën e sotme në Lezhë, ku u ka shprehur mirënjohje qytetarëve që kanë votuar dhe zgjedhur Partinë Socialiste për të punuar për ta.

Gjatë fjalës së tij, Rama ka ironizuar edhe deklaratën e Sali Berishës dhe Salvador Kaçajt, të cilët para zgjedhjeve thanë se Kaçaj ishte kërcënuar me armë nga persona që udhëtonin me makina pa targa dhe për këtë ata akuzën Pjerin Ndreun dhe Ramën.

Rama me ironi tha se Lezhën e fituan pa u deshur “të hiqnin qafe” Salvatorin.

“Si ishte ajo puna e atentatit që i bënë Salvatorin, se çdo gjë e kisha imagjinuar, po se këta do tentonin të hiqnin qafe Salvatorin në autostradë se kisha parë as në ëndrrën më kurajoze, po që atentati i tyre dështoi dhe bashkinë e fituan pa pasur nevojë që të heqin qafe  Salvatorin.

Kur nisi fushata, Salvatori i shkruante Ulsiut se kur do takohem me Ramën, i thoja kujdes mos të mashtron ty se unë nuk e takoj. Shkoi e mashtroi atë plakun, i tha donin me më vra”, tha Rama ndër të tjera.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?