Takimi i parë pas humbjes në zgjedhje, Meta shkon në selinë e PD

Aktualitet

Kreu i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka shkuar mëngjesin e sotëm në selinë e PD. Ky është takimi i parë pas rezultatit në zgjedhjet e 14 majit, ku koalicioni i Ilir Metës me Sali Berishën, shënoi nj humbje të thellë përballë Partisë Socialiste.

Kujtojmë se PS arriti të merrte 53 bashki, ndërsa “Bashkë Fitojmë” mori vetëm 7 të tilla, ndërsa “MEGA” mori bashkinë e Finiqit.

Po kështu PS ka marrë dhe pjesën dërrmuese të këshillave bashkiakë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?