Shqipëria kualifikohet e para, Albina dhe familja Kelmendi në finale

Kulture

Yjet shqiptarë, Albina dhe Familja Kelmendi kalojnë në finalen e Eurovision 2023. Kënga “Duje” ishte e para që u kualifikua, duke shkarkuar kështu emocionet dhe pritur finalistët e tjerë.

Përfaqësuesit e Shqipërisë u ngjitën në skenën e madhe të Eurovision Song Contest 2023, me “Duje”, kënga përfaqësuese e këtij viti.

Pas 16 këngëve nga gjysmëfinalja e dytë u hap votimi që e çoi Shqipërinë në finale.

9090210b 6ef1 472e Ba04 7428b18871b6
Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?