“Putin përkrah kandidaturën e Trump për zgjedhjet presidenciale”

Bota

Lideri rus, Vladimir Putin po mbështet kandidaturën e ish-presidentit të SHBA-ve, Donald Trump për zgjedhjet presidenciale në vitin 2024, deklaroi deputet i Parlamentit të Britanisë. Tobais Ellwood, argumenton se arsyeja është mbështetja për pushtimin e plotë të Ukrainës.

Duke krahasuar kundërsulmin e shumëpërfolur ukrainas, deputeti konservator tha se ishte e rëndësishme të mbani mend se ishte vetëm një pjesë e një fushate më madhështore për të fituar luftën.

Ai tha se presidenti rus shpresonte se “Donald Trump do të fitonte zgjedhjet e ardhshme në SHBA dhe për këtë arsye ai do të tërhiqte trupat, ose në të vërtetë edhe kandidatët e tjerë në anën republikane.

“Pra, përpjekjet ndërkombëtare do të fillojnë të shterojnë. Kjo është ajo që ai po mbështet. Ne duhet të vazhdojmë përpjekjet tona. Ne duhet të sigurohemi që nuk është vetëm kjo kundërsulm që ne ofrojmë mbështetje, por edhe mbështetje të mëtejshme.”

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?