Merr flakë në ecje mjeti me të cilën udhëtonin tre politikanët grek

Rajoni

Makina ku po udhëtonin tre politikanë greke ka marrë flakë. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme në Karditës të Greqisë.

Brenda në makinë ishin: Babis Liolios, Stylida Virginia Stergiou dhe Elateia Athanasia Stivaktis. Mediat greke shkruajnë se të tre po ktheheshin nga varrimi i babait të Simeon në Kastoria.

“Dëgjova një zhurmë dhe menjëherë makina filloi të lëshonte tym”, tha kryebashkiaku Domokou, teksa shtoi se doli menjëherë bashkë me kryebashkiakët e tjerë.

Makina u përfshi nga flakët brenda pak minutash dhe u shkatërrua plotësisht. Asnjë nga personat që ndodheshin brenda makinës pësoi lëndime.

 

 

Deri më tani nuk ka informacion nëse mund të ketë qenë atentat apo jo.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?