“Phy të q**** tradhtarin e nans”, debat i fortë në Kuvendin e Kosovës për marrëveshjen me Serbinë

Rajoni

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është ballafaquar në Kuvend me opozitën e cila e ka kritikuar për marrëveshjen e Ohrit.

Kurti u shpreh se ”Memli Krasniqi dhe Lumir Abdixhiku po iu duken sikur të jenë aktivistë të dorëhequr të Lëvizjes Vetëvendosje“.

Seanca vijoi me tension. Gjatë debatit ku po diskutohet rreth marrëveshjes së Ohrit është dëgjuar live një sharje, por nuk kuptohet se nga kush.

“Q*** tradhtarin e nanës”…. u dëgjua të thuhet pasi kryetari i PDK-së përfundoi fjalën e tij në foltore.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?