Barcelona , fitore e madhe e tyre 2-1 në El Clasico ndaj Real Madrid (VIDEO)

Sport

Fati nuk do ishte me katalanasit në minutën e nëntë pasi Araujo do realizonte autogol.

Ekipi i Xavit tentoi të vendosë ekuilibrat me Christensen, por ky i fundit nuk ia doli dot. Në fundin e fraksionit, ai që do rikthente gjithçka nga e para do ishte Roberto.

Pjesa e dytë do ishte emocionuese dhe me mundësi shënimi. Los Blancos gëzojnë pas golit të Asensios në minutën e 81-të, por më kot, pasi VAR e anullon për Offside.

Atëherë kur nuk pritej, në fund, Barcelona merr 3 pikët falë golit të Kessie. Kështu, Leëa me shokë renditen në vendin e parë me 68 pikë, 12 pikë më shumë se ekipi i Ancelottit.

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?