LAJM I FUNDIT/ Bardhi thirrje Belind Këlliçit: Nuk ke nevojë të strehohesh në parti të tjera, ke PD! Merr dhe Berishën në fushatë

Aktualitet Politike

Deputeti Gazment Bardhi i ka bërë thirrje Belind Këlliçit që të garojë nën siglën e Partisë Demokratike në zgjedhjet e 14 Majit, pasi nuk ka nevojë të strehohet me Partinë e Lirisë.

Bardhi është pjesë e grupit që mbështet Enkelejd Alibeaj dhe me vendimin e sotëm të KAS, Partia Demokratike do të regjistrohet në zgjedhje me kryetar të komanduar. Pengesa për firmën e e Bashës është rrëzuar dhe në fletën e votimit do te jetë PD dhe emri Alibeajt.

“Nuk ke nevojë të strehohesh në Partinë e Ilir Metës, ke në dispozicion Partinë Demokratike. Ne po i shtrimë dorën, po i themi ke partinë tënde. Nuk ka rëndësi se kush del në fushatë në krye të partisë, për mua ka rëndësi të dalë në krye të fushatës kandidati”, u shpreh Gazment Bardhi.

Më tej, ai tha se nëse Belind Këlliçi dëshiron të marrë në fushatën për Tiranën dhe ish-kryeministrin Berisha, është i hapur ta bëjë këtë. “Ka nevojë ky kandidati për zotin Berisha?! Ta marrë zotin Berisha”, vijoi Gazment Bardhi.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?