VIDEO/ Milani rikthehet i lavdishëm, kuqezinjtë në çerekfinale

Sport

Milan rikthehet i lavdishëm. Kuqezinjtë shkojnë në çerekfinalen e Champions League, pasi eliminuan Tottenham. Takimi i parë kishte përfunduar 1-0 në favor të ekipit të Piolit, ndërsa sonte në Londër sfida përfundoi pa gola.

Të parët që do provonin do ishin londinezët me Emerson, por kundërsulmi nuk rezulton i suksesshëm. Pak më pas, Theo Hernandez do kishte shansin e artë për të dhënë një asist perfekt, por vonohet dhe gjen vetëm këmbët e Lenglet.


Portieri Forster do i mohonte golin kuqezinjve në fillimin e pjesës së dytë me pritjet e tij spektakolare. Romero la ekipin e Contes me një lojtar më pak pasi doli me karto ntë kuq 10 minuta nga fundi. Deri në fund nuk do kishte ndryshim rezultati, me Milanin që vazhdon rrugëtimin.

 

 

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?