Momenti kur ushtarët ukrainas lirohen nga robëria (Video)

Bota

Rusia dhe Ukraina zhvilluan dje një shkëmbim të burgosurish, duke shkëmbyer 101 robër lufte secila.

Shumë nga ukrainasit e liruar ishin kapur në Mariupol dhe kishin mbrojtur fabrikën e çelikut Azovstal, e cila ishte streha e fundit e Ukrainës në qytetin port jugor.

Pamjet emocionale të momenteve të tyre të para jashtë robërisë tregojnë disa nga burrat duke qarë, duke u përqafuar me njëri-tjetrin dhe duke u gjunjëzuar në tokë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?