AktualitetPolitike

Meta uron 15 vjetorin e pavarësisë: “Gëzuar Kosovë!”

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta, ka uruar Kosovën në 15 vjetorin e pavarësisë.

Përmes një postimi në “Facebook”Meta shkruan se në pak vite Kosova u kthye në një shembull frymëzimi për Shqipërinë dhe rajonin.

“Gëzuar Ditën e Pavarësisë Kosovë e dashur! 🇦🇱❤️🇽🇰

Ndajmë krenarinë e përparimit të jashtëzakonshëm në të gjitha fushat dhe elementët shtetndërtues duke u kthyer në vetëm pak vite një shembull frymëzues për Shqipërinë dhe rajonin!

Urimet më të përzemërta!”, shkruan Meta.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?