Turqia goditet nga një tjetër tërmet i fortë me magnitudë 5.7

Bota

Turqia nuk po gjen qetësi pas tërmeteve shkatërruese ditën e djeshme. Sot është shënuar  një tjetër tërmet me magnitudë 5.7 ballë në Turqinë lindore.

Autoriteti i Menaxhimit të Fatkeqësisë dhe Emergjencave bën me dije se tërmeti goditi zonën në Karliova të provincës Bingol.

Mediat turke shkruajnë se tërmeti kishte një thellësi prej 46 km.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?