Niko Peleshi pritet me ceremoni zyrtare në Pentagon (VIDEO)

Aktualitet

Ministri i Mbrojtjes Niko Peleshi, është pritur me një ceremoni zyrtare në Pentagon nga Sekretari i Mbrojtjes Lloyd J. Austin III.

“Pritje e veçantë në Pentagon nga Sekretari i Mbrojtjes Lloyd J. Austin III. SHBA do të vijojë të mbështesë Shqipërinë në forcimin e mbrojtjes kibernetike, modernizimin e FARSH si edhe reformimin e sistemit të edukimit ushtarak dhe infrastrukturor.

Vlerësime për mbështetjen e Shqipërisë ndaj Ukrainës dhe rolit tonë si faktor stabiliteti në rajon dhe më gjerë”, shkruan Niko Peleshi, ministër i Mbrojtes i Shqipërisë.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?