Shkarkohet zëvëndësministri ukrainas

Bota
Zëvëndësministri ukrainas, Vasyl Lozynskiy, është shkarkuar nga detyra e tij pasi dyshohet se ka marrë një ryshfet prej 400,000 dollarësh.

Byroja Kombëtare Kundër Korrupsionit arrestoi zëvendësministrin Vasyl Lozynskiy më 21 janar.

Sipas organeve të rendit, paratë ishin një ryshfet për manipulimin e një tenderi të madh prokurimi për gjeneratorë dhe pajisje të tjera.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?