Sulm me thikë në një stacion treni në Paris, disa të plagosur

Bota
Një ngjarje e rënë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Paris. Sipas mediave vendase mësohet se në stacionin e trenit Gare du Nord një person ka sulmuar me thikë disa persona.

Në një postim në “Twitter”, ministri i Brendshëm Gerald Darmani, u shpreh se sulmuesi është neutralizuar shpejt dhe ka rënë në prangat e policisë.

Stacioni ku raportohet se ka ndodhur sulmi është një prej stacioneve më të frekuentuara në Evropë dhe është një linjë e rëndësishme që lidh Parisin, Londrën dhe veriun e Evropës.

Policia ka rrethuar vendin e ngjarjes dhe se trenat janë duke operuar normalisht, raportoi Franceinfo.

Ndërkaq, televizioni BFM tha se policia ka përdorur armë zjarri për të ndaluar personin e dyshuar.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?