Erdogan zhvillon sot bisedë telefonike me Putinin dhe Zelenskyn

Bota

Presidenti turk Rexhep Tayyip Erdogan do të zhvillojë sot biseda telefonike me Vladimir Putinin dhe Volodymyr Zelenskyn.

Lajmi u bë me dije nga zëdhënësi i tij Ibrahim Kalin.

Sipas Kalin, fokusi i bisedimeve do të jetë lufta në Ukrainë.

Ndërkohë zëdhënësi i Kremlinit Dmitry Peskov, gjithashtu konfirmoi se presidenti rus do të flasë sot me Erdoganin, shkruajnë mediat e huaja.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?