SPRINT NEWS ALBANIA

AktualitetPolitike

Ndriçim Babasi tërhiqet nga gara: Parregullsi me listat dhe votuesit

Ndriçim Babasi është tërhequr nga gara e primareve, pasi doli në balotazh nga votimi i djeshëm në Krujë.

Dy kandidatët më të votuar për ‘Primaret’ në Krujë dhe Fushë-Krujë ishin Ndriçim Bajram Babasi me 346 vota dhe Agron Loka me 548 Loka  të cilët shkuan në balotazh pasi asnjëri prej tyre nuk arriti të sigurojë 50% të votave.

Por Babasi i ka dërguar degës së PD-së në Krujë një shkresë, ku thotë se ka hequr dorë nga gara.

Në kërkesë Babasi shkruan se nuk e shikon më të arsyeshme të vazhdojë garën për Primaret në PD Krujë për shkak të disa parregullsive ditën e votimit me listat dhe votuesit.

Babasi shkruan më tej se arsyet janë të thjeshta dhe kuptimplota, që t’i hapin rrugë demokracisë dhe që PD-së t’i japim prioritet për fitore në datën 14 maj 2023.

Në fund kandidati i Primareve i tërhequr nga gara falenderon të gjithë ata që e votuanpor edhe ata që nuk morën pjesë në votime për arsye të ndryshme.

Shkoi në balotazh në Primaret e Krujës, Ndriçim Babasi

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?