Katar 2022/ Lojtarët që u detyruan të hiqnin dorë nga Kupa e Botës

Sport

Ka nga ata që as nuk janë larguar (si polaki Dragoëski apo marokeni Harit), ka nga ata që janë përpjekur deri në fund (si Mané nga Senegali dhe Kimpembe nga Franca) dhe ka nga ata që u dëmtuan pak para startit (Benzema i fundit në listë)

Të gjithë këta futbollistë kanë të përbashkët ëndrrën e Kupës së Botës të shembur pak orë apo ditë para fillimit, një fat i keq i tmerrshëm që i privoi nga faza më e rëndësishme.

10 LOJTARËT QË U DËMTUAN NË FUND

Bartlomiej Dragoëski (Poloni – Lëndim i kyçit të këmbës)

 

 

Amine Harit (Marok – Ndrydhje në gju)

Presnel Kimpembe (Francë – Problemi i tendinës së Akilit)

Christopher Nkunku (Francë – Ndrydhje e ligamentit kolateral të gjurit)

Sadio Mané (Senegal – Lëndim i fibulës)

Joaquin Correa (Argjentinë – Problemi i tendinës së Akilit)

Nicolas Gonzalez (Argjentinë – Probleme me muskujt)

José Gayà (Spanjë – ndrydhje e këmbës)

Karim Benzema (Francë – Problem muskulor)

Martin Boyle (Australi – Lëndim në gju)

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?