Tërheqja e trupave ruse, tashmë në Kherson ngrihet flamuri ukrainas

Bota

Ministria ruse e Mbrojtjes njoftoi sot se ka përfunduar tërheqjen e trupave nga bregu perëndimor i lumit Dnieper në rajonin Kherson në jug të Ukrainës .

Në konferencën për shtyp, ministria tha se të gjitha forcat dhe pajisjet ruse ishin zhvendosur në bregun lindor të Dnieper.

Ministria raportoi se tërheqja u përfundua mëngjesin e sotëm në orën 05:00 me orën e Moskës, ndërsa tashmë në këtë qytet valëvitet flamuri ukrainas.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?