Escobar: SHBA mbështet aspiratat euroatlantike të Prishtinës

Rajoni

I dërguari i Posaçëm i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor Gabriel Escobar ka deklaruar se SHBA mbështet aspiratat euroatlantike të Prishtinës.

Escobar ka zhvilluar një takim me presidenten e Kosovës Vjosa Osmani si edhe me kryeministrin Albin Kurti.

“Dëshiroj të shpreh mbështetjen e vazhdueshme amerikane për aspiratat euroatlantike të Kosovës dhe solidaritetin për Kosovën në këtë moment krize”, tha Escobar.

Total 0 Votes
0

Tell us how can we improve this post?

+ = Verify Human or Spambot ?